Páni kluci - naši ministranti.

Ministrování je služba Pánu Bohu, kterou si prošel snad každý kluk z farnosti.

Spočívá v nezbytné asistenci knězi u oltáře při mších svatých a dalších obřadech. Nesetkáváme se však jen u oltáře, ale také na ministrantských schůzkách. Tam hlouběji pronikáme do tajemství mše svaté, poznáváme životy světců, získáváme nové náboženské vědomosti. Také soutěžíme a hrajeme si. Všichni jsme členy čtenářského klubu Tarsicia (časopis pro ministranty). Náš klub se jmenuje Křižáci a je velice úspěšný – v roce 2006 jsme se stali finalisty celorepublikové klubové soutěže a vroce 2007 jsme celou soutěž dokonce vyhráli. Někdy hrajeme i fotbal, v roce 2004 jsme dosáhli i na arcidiecézní Pohár otce arcibiskupa v kategorii mladších fotbalistů.

Jelikož nás není mnoho, rádi uvítáme nové odvážlivce, kteří chtějí pomáhat knězi u oltáře. Přihlásit se můžete na faře nebo v sakristii našeho kostela.

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008