Návštěva sv. Mikuláše (2010)
(z pohledu jedné malé účastnice)

V neděli 5.12. jsme se s maminkou vydali odpoledne znovu do kostelíčka. V místnosti nad sakristií byla připravena spousta židliček. Sedla jsem si tedy do první řady a očekávala, co se bude dít. Ze všeho nejdříve přiletěl andílek Cherubínek a zazpíval si s námi pěknou písničku. Poté mou pozornost plně zaujala úžasná pohádka: Maruška se svou solí nakonec vyhrála nad Zlatým slavíkem i nad zlatou medailí, ale o zábavu v podobě úžasného hereckého výkonu krále Duhly a jeho Šedé eminence rozhodně nebylo nouze. Akorát mě trochu mrzelo, že mi nedali ani kousnout těch lákavě vypadajících zákusků, na kterých si pochutnávali s hlasitým odfrkáváním: „Fůůůj!“ Pak už jsem se jen těšila na příchod toho vousatého pána v dlouhém bílém plášti s berlou. Dokonce s ním přiletěli i 3 roztomilí andílci, kteří nám podávali balíčky s perníčky a jinými dobrotami, do kterých jsem se hned s velikou chutí pustila. Mikuláš zjistil, že jsme byli všichni móóóc hodní (což naše maminky a tatínkové potvrdili) a odešel zase o dům (či kostel) dál.

Více fotografií z návštěvy sv. Mikuláše ve farnosti Olomouc-Hejčín naleznete zde.

ZPĚT NA VÝBĚR FOTOGALERIE

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2007