SLEDUJTE AKTUÁLNÍ POŘAD BOHOSLUŽEB - VIZ OHLÁŠKY.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Nabídka pastorační rady v nelehké době zde.

Farní OHLÁŠKY – Hejčín
Farní knihovna
Živý růženec – první pololetí 2022
Výuka náboženství ve školním roce 2021/2022

Bohoslužby v Olomouci

Každý pátek po skončení večerní mše svaté je v hejčínském kostele příležitost do 21 hodin k tiché adoraci.
Modlitby matek bývají v úterý od 18.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela, případně v kapli Panny Marie. Další informace vám může podat Saša Šastná, tel. 723 606 605.
Společenství mládeže se schází v neděli od 19.15 do 20.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela. Setkání vede P. Gorazd.
Úmysly mší svatých v Hejčíně na první pololetí roku 2022 je možné zapisovat v sakristii kostela, nejlépe po mši svaté.
Tříkrálová sbírka probíhala ve dnech 1. až 16. ledna 2022 formou klasické koledy nebo tzv. stacionárních kasiček. Možnost přispět online je i nadále: bankovním převodem do 31. ledna 2022 nebo příspěvkem do online kasičky zde do 30. dubna 2022. Děkujeme všem, kdo se zapojili, a všem, kdo sbírku podpořili.
Svátek Uvedení Páně do chrámu 2. února je v roce 2022 ve středu. V ten den mše svatá začne obvyklým žehnáním svící a průvodem.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 3. února 2022.
Ve čtvrtek 3. února 2022 je památka sv. Blažeje. Tradiční svatoblažejské požehnání se bude udělovat po mši svaté.
Mše svatá za všechny dobrodince opravy hejčínských varhan bude sloužena v hejčínském kostele v pondělí 7. února 2022 v 17.30 hodin.
Duchovní obnova farnosti bude v postní době v termínu 11.–13. března 2022 v Kostelním Vydří. Jejího vedení se ujme otec Marian. Zarezervujte si prosím tento termín a nenechte se odradit delší vzdáleností.
Lektorům Božího slova doporučujeme navštívit webové stránky kultura slova, kde mj. naleznete dvě přednášky P. Petra Chalupy na témata Liturgický rok pro život křesana a Liturgický rok v textech Písma.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: David Coufal, Vojtěch Černý, Oldřich Chytilík, Helena Mikušková a Jana Werdichová.

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008