SLEDUJTE AKTUÁLNÍ POŘAD BOHOSLUŽEB - VIZ OHLÁŠKY.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Mimořádná pomoc – oblečení zde.

Nabídka pastorační rady v nelehké době zde.

Farní OHLÁŠKY – Hejčín
Farní knihovna
Živý růženec – první pololetí 2022
Výuka náboženství ve školním roce 2021/2022

Bohoslužby v Olomouci

ZMĚNY BOHOSLUŽEB V HEJČÍNSKÉM KOSTELE:
Mše svatá v Hejčíně nebude v pondělí 16. května 2022.
Na svátek Navštívení Panny Marie, v úterý 31. května 2022, bude mimořádně mše svatá v 17.30 hodin a po ní májová pobožnost na závěr měsíce května.
Pravidelné adorace v hejčínském kostele bývají v pátek po mši svaté do 21 hodin.
Úmysly mší svatých v Hejčíně do konce roku 2022 je možné zapisovat v sakristii kostela, nejlépe po mši svaté.
Po nedělní mši svaté v 10 hodin bývá nyní opět před kostelem připraveno farní kafe. Uvítáme další dobrovolníky, kteří by si jeho přípravu občas vzali na starost. Zájemci, nabídněte se prosím Vojtěchovi Černému.
Společenství mládeže se schází v neděli od 19.15 do 20.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela. Setkání vede P. Gorazd.
Modlitby matek probíhají každé úterý od 18.30 do 19.15 hodin v kapli Panny Marie hejčínského kostela. Setkání jsou otevřená i dalším maminkám. Bližší informace vám může poskytnout Saša Šastná, tel. 723 606 605.
Májové pobožnosti budou v květnu 2022 v neděli v 17.30 hodin v kostele.
Mše svatá za dobrodince opravy hejčínských varhan bude v sobotu 21. května 2022 v 8 hodin.
Neděle 22. května 2022 je dnem modliteb za pronásledované křesany. V tento den bude sbírka věnována na pomoc pronásledovaným křesanům.
Na úterý 24. května 2022 připadá den modliteb za církev v Číně.
V pátek 27. května 2022 začíná devítidenní příprava na slavnost Seslání Ducha Svatého (svatodušní novéna). Každý večer od 20 do 21 hodin bude v kostele společná adorace. Vigilii slavnosti Seslání Ducha Svatého oslavíme v sobotu 4. června 2022 mší svatou v 19 hodin v kostele.
Neděle 29. května 2022 je dnem modliteb za sdělovací prostředky.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 2. června 2022.
Srdečně zveme všechny farníky, především rodiny s dětmi, na pěší farní pou na Svatou vodu u Choliny. Uskuteční se v sobotu 4. června 2022. Vycházet budeme od kostela Panny Marie v Cholině (předpokládáme začátek mezi 9. a 10. hodinou, ale to ještě upřesníme), vystoupáme na vrch Rampach a přes Svatou vodu, kde bychom spolu měli prožít mši svatou a spočinout při následném obědě/pikniku, se vrátíme do Choliny. Trasa je dlouhá necelých sedm kilometrů. Odradí nás od ní jedině předpověď velmi špatného počasí... Těšíme se na společné putování! Marcela a Ondřej Koupilovi
V neděli 5. června 2022 bude sbírka při mši svaté věnována na církevní školy.
Noc kostelů letos připadá na pátek 10. června 2022. Kdo byste byli ochotni zapojit se do služby, pomoci s programem, s organizací, máte jakýkoliv nápad, co by se pro návštěvníky mohlo připravit, přihlaste se u Heleny Mikuškové.
Mše svatá více zaměřená na rodiny s dětmi bude v neděli 12. června 2022, kdy bude první svaté přijímání. Letos se připravuje devět dětí.
Takzvaný farní gulᚠ(setkání farnosti) proběhne v neděli 19. června 2022 po mši svaté v 10 hodin. Vyplňujte prosím objednávkové lístky na jídlo, které jsou v kostele vzadu na stolku. Prosíme i o dárky do tomboly. Ty dávejte prosíme po mši svaté do sakristie nebo na faru.
Letošní cyklopou se bude konat od pátku 22. do úterý 26. července 2022 po trase: Olomouc – Písařov – Hora Matky Boží u Králík – Klášterec nad Orlicí (Anička Tomanová) – Neratov – Koclířov – Olomouc. Bližší informace a přihlášky: Jiří Hubička, tel. 736 458 520.
Letní příměstský tábor v hejčínské farnosti pro děti od 7 do 13 let se uskuteční v týdnu od 1. do 5. srpna 2022. Přihlášky jsou v kostele vzadu na stolečku. Prosíme rodiče o jejich vyplnění a odevzdání v sakristii nebo na faře – do poštovní schránky. K přihlášení na tábor můžete použít také e-mail: farni.tabor.hejcin@seznam.cz.
Celostátní setkání mládeže (pro mladé lidi od 16 do 26 let) se koná od 9. do 14. srpna 2022 v Hradci Králové. Více informací najdete zde.
Víkend pro muže Chlapi sobě se uskuteční ve Vysokých Žibřidovicích (bývalá fara) od pátku 14. října do neděle 16. října 2022. Je přislíbena účast jednoho z kněží hejčínské farnosti. Bližší informace budou včas oznámeny. Rezervujte si již nyní tento termín. V případě zájmu pak kontaktujte Jiřího Hubičku, tel. 736 458 520.
Lektorům Božího slova doporučujeme navštívit webové stránky kultura slova, kde mj. naleznete dvě přednášky P. Petra Chalupy na témata Liturgický rok pro život křesana a Liturgický rok v textech Písma.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: P. Gorazd Cetkovský, David Coufal, Vojtěch Černý, Oldřich Chytilík, P. Melichar Markusek, Helena Mikušková, Lenka Nejeschlebová, sr. Klára OSU a Jana Werdichová.
Členy ekonomické rady hejčínské farnosti jsou: P. Gorazd Cetkovský, Vojtěch Ćerný, František Dvořák, Richard Klimčák, Zdeněk Kubíček, Jan Mléčka.

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008