Farní OHLÁŠKY - Hejčín

Sobota - 15.15Sobota_15.15.mp3
Sobota - kázáníSobota_kazani.mp3
Neděle - kázáníNedele_kazani.mp3

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
ZMĚNY BOHOSLUŽEB V HEJČÍNSKÉM KOSTELE: Mše svatá v Hejčíně nebude v pondělí 5. února 2018.
Společenství mládeže (15–17 let) se schází každou středu v 18.30 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
Pravidelné adorace, které bývají v pátek po mši svaté do 21 hodin v kapli Panny Marie, jsou v zimním období přesunuty do místnosti nad sakristií.
Na opravu hejčínských varhan je vybráno již 376 475 Kč (stav k 8. 1. 2018). Všem dárcům upřímné Pán Bůh zaplať! Za všechny dobrodince bude sloužena mše svatá v neděli 28. ledna v 7 hodin. Je možné adoptovat konkrétní píšťaly. Rádi na požádání vystavíme potvrzení o daru, kterým se snižuje daňový základ, z něhož se vypočítává 15% daň z příjmu. Tzn. z výše daru 1 000 Kč se vrátí na daních 15 %, tj. 150 Kč. Připomínáme, že je možné podpořit opravu hejčínských varhan také nákupem v e-shopech, aniž by vás to stálo korunu navíc. Podrobnosti o opravě varhan najdete zde.
Prodejem benefičních adventních věnců bylo vybráno 6 860 Kč.
Od čtvrtka 18. ledna do čtvrtka 25. ledna 2018 je Týden modliteb za jednotu křesťanů. Modleme se na tento důležitý úmysl církve.
V neděli 21. ledna 2018 se uskuteční při bohoslužbách farní spoření a sbírka na opravu varhan.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 1. února 2018, další pak 1. března 2018.
Při mši svaté o svátku Uvedení Páně do chrámu (pátek 2. února 2018) bude průvod se svícemi, které jsou před průvodem požehnány (je vhodné přinést si své svíce). Tradičně se tyto svíce zapalovaly v čase nějaké tísně či nebezpečí (např. při bouřce), kdy se lidé modlili ke Kristu, aby byl světlem i v nastalé situaci. Proto se lidově nazývá tento svátek Hromnice. Tento den je také Dnem zasvěceného života.
O památce sv. Blažeje, v sobotu 3. února 2018, se bude na konci mše svaté udělovat svatoblažejské požehnání.
Setkání nad Biblí s Mariánem Jahodou bude v neděli 4. února 2018 v 19 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií. Další setkání bude v neděli 4. března 2018 v 19 hodin.
Hejčínská farnost se připojila k organizátorům Lidového bálu, který pořádají křesťanské organizace v Olomouci. Ples se koná v sobotu 10. února 2018 v pavilonu A Výstaviště Flora. Vstupenky lze získat zde nebo se můžete napsat na papír vzadu v kostele – a farnost by měla svůj stůl. Ceny vstupenek: 300 Kč dospělí a 180 Kč studenti.
Duchovní obnova farnosti proběhne ve dnech 16. až 18. února 2018 na Svatém Hostýně. Bude nás provázet otec Jeroným, O.Carm. Přihlášky najdete v kostele. Prosíme o jejich odevzdání do neděle 4. února 2018.
Úklid hejčínského kostela proběhne v sobotu 24. února 2018 od 9 hodin. Komu by se to hodilo, může přijít již v pátek 23. února 2018 v 18.15 hodin (po skončení mše svaté). Uklidila by se část kostela a v sobotu zbytek. Prosíme o pomoc všechny, kdo mohou přiložit ruku k dílu. Děkujeme. Další úklid kostela bude v sobotu 24. března a 21. dubna 2018.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete uvnitř zářijového Hejčínského oka a v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Je možné zapsat si na první pololetí roku 2018 úmysly mší svatých za vaše zemřelé i za konkrétní potřeby nás, kteří putujeme pozemským životem. Církev věří, že každá mše svatá je za všechny lidi, živé i zemřelé, přesto od prvních století prosila za konkrétní úmysly.
Modlitby matek jsou v Křelově každé pondělí ve 20.30 hodin – 1x za 14 dnů na křelovské faře a 1x střídavě po rodinách.
V kostele sv. Jiljí v Křelově jsou první a třetí neděli v měsíci ve 20.30 hodin modlitby otců.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: Vojtěch Černý, Jaroslav Franc, Dagmar Hubičková, Oldřich Chytilík, Marcela Koupilová, Ladislav Šnevajs, Veronika Vymětalová, Jana Werdichová.

Probíhající obnovu výmalby podpořili:

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008