Farnķ OHLĮŠKY - Hejčķn

Sobota - 15.15Sobota_15.15.mp3
Sobota - kįzįnķSobota_kazani.mp3
Nedģle - kįzįnķNedele_kazani.mp3

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Každż pįtek (s vżjimkou dnł, kdy nebude mše svatį) po skončenķ večernķ mše svaté je do 21 hodin pųķležitost k tiché adoraci v kapli Panny Marie.
Společenstvķ mlįdeže (15–17 let) probķhį každou stųedu v 18.30 hodin v hejčķnském kostele v mķstnosti nad sakristiķ.
Modlitebnķ večer chval bude v hejčķnském kostele v mķstnosti nad sakristiķ v śterż 21. listopadu 2017 v 19.30 hodin.
Poslednķ nedģle liturgického mezidobķ se slavnostķ Ježķše Krista Krįle v letošnķm roce pųipadį na 26. listopadu. Tento den bude po mši svaté obnova zasvģcenķ lidstva (s možnostķ za obvyklżch podmķnek zķskat plnomocné odpustky), v hejčķnském kostele pouze po mši svaté v 10 hodin.
V sobotu 2. prosince 2017 pųed 1. nedģli adventnķ si bude možné vyrobit v mķstnosti nad sakristiķ v hejčķnském kostele od 14 hodin adventnķ vģnec pro sebe a také pro benefičnķ prodej. Letošnķ benefičnķ prodej adventnķch vģncł bude určen na podporu jedné vdovy, kterį bydlķ v našķ farnosti a starį se o svou 86letou maminku – cizinku bez zdravotnķho pojištģnķ. Minimįlnķ cena jednoho vģnce je 250 Kč. Kdo by mģl zįjem zakoupit benefičnģ vyrobenż adventnķ vģnec, zapište se na papķr vzadu v kostele nebo se pųihlaste Dįši Hubičkové na e-mail sspl@centrum.cz, abychom vģdģli, kolik vģncł se mį vyrobit.
Adventnķ doba začķnį v nedģli 3. prosince 2017. Pųi každé mši svaté v tento den bude žehnįnķ adventnķch vģncł.
V adventu bude opģt probķhat putovįnķ obrazu Svaté rodiny po rodinįch ve farnostech Hejčķn, Horka a Kųelov. Podrobné informace se objevķ v kostele nebo zde, na internetovżch strįnkįch farnosti.
O prvnķ nedģli adventnķ 3. prosince 2017 v 15 hodin probģhne v kostele sv. Mikulįše v Horce nad Moravou adventnķ koncert. Všichni jste srdečnģ zvįni!
Svatż Mikulįš navštķvķ hejčķnskou farnost v nedģli 3. prosince 2017 v 15 hodin. Zveme všechny dģti k setkįnķ s nķm v hejčķnském kostele v mķstnosti nad sakristiķ.
V adventu bude v hejčķnském kostele každé śterż v 6.30 hodin (5., 12. a 19. prosince 2017) rorįtnķ mše svatį s lampičkami. Po skončenķ bohoslužby je možné pųed odchodem do školy a do prįce posnķdat a vypķt teplż čaj v mķstnosti nad sakristiķ.
Setkįnķ nad Biblķ s Mariįnem Jahodou bude v nedģli 3. prosince 2017 v 19 hodin v hejčķnském kostele v mķstnosti nad sakristiķ.
Nįvštģva nemocnżch se uskutečnķ ve čtvrtek 7. prosince 2017, dalšķ pak ve čtvrtek 4. ledna 2018.
Prvnķ benefičnķ koncert na opravu hejčķnskżch varhan se uskutečnķ v nedģli 10. prosince 2017 v 17 hodin. Vystoupķ pģveckż sbor Cantabile pod vedenķm Mgr. Ester Pelcové.
Śklid hejčķnského kostela probģhne v sobotu 16. prosince 2017 od 9 hodin. Komu by se to hodilo, młže pųijķt již v pįtek 15. prosince v 18.15 hodin (po skončenķ mše svaté). Uklidila by se čįst kostela a v sobotu zbytek. Prosķme o pomoc všechny, kdo mohou pųiložit ruku k dķlu. Dģkujeme.
V nedģli 17. prosince 2017 se uskutečnķ pųi bohoslužbįch potravinovį sbķrka Krajķc chleba pro chudé a sbķrka vįnočnķho cukrovķ na charitnķ štģdrovečernķ stłl.
Zdobenķ stromkł v hejčķnském kostele bude v sobotu 23. prosince 2017 ve 14 hodin. Prosķme zvlįštģ školįky a studenty, kteųķ majķ prįzdniny, aby se zapojili do zdobenķ stromkł. Dģkujeme.
Arcibiskup Jan Graubner založil u pųķležitosti diecéznķho Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenstvķ adorįtorł Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistickį hodina“. Plné znģnķ dekretu, kterż shrnuje zįsady tohoto společenstvķ, najdete uvnitų zįųijového Hejčķnského oka a v kostele na nįstģnce. Pųihlįsit se młže každż diecézan (dospģlķ i dģti), nejlépe prostųednictvķm své farnosti. Pųihlašovacķ formulįų je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostįvat informace či duchovnķ materiįly. Každż zapsanż do knihy členł obdržķ členskou knķžku se svżm jménem.
Je možné zapsat si na kalendįųnķ rok 2017 śmysly mšķ svatżch za vaše zemųelé i za konkrétnķ potųeby nįs, kteųķ putujeme pozemskżm životem. Cķrkev vģųķ, že každį mše svatį je za všechny lidi, živé i zemųelé, pųesto od prvnķch stoletķ prosila za konkrétnķ śmysly.
Modlitby matek jsou v Kųelovģ každé pondģlķ ve 20.30 hodin – 1x za 14 dnł na kųelovské faųe a 1x stųķdavģ po rodinįch.
V kostele sv. Jiljķ v Kųelovģ jsou prvnķ a tųetķ nedģli v mģsķci ve 20.30 hodin modlitby otcł.
Členy pastoračnķ rady hejčķnské farnosti jsou: Vojtģch Černż, Jaroslav Franc, Dagmar Hubičkovį, Oldųich Chytilķk, Marcela Koupilovį, Ladislav Šnevajs, Veronika Vymģtalovį, Jana Werdichovį.

Probķhajķcķ obnovu vżmalby podpoųili:

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČĶN 2008
 Všechna prįva vyhrazena
  optimalizovįno pro rozlišenķ 800 x 600 px. Vaše použité rozlišenķ je px.