SLEDUJTE AKTUÁLNÍ POŘAD BOHOSLUŽEB - VIZ OHLÁŠKY.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Nabídka pastorační rady v nelehké době zde.

Farní OHLÁŠKY – Hejčín
Farní knihovna
Živý růženec – druhé pololetí 2021
Výuka náboženství ve školním roce 2021/2022

Bohoslužby v Olomouci

Na stránce "pořad bohoslužeb" je nově aktivní odkaz "Pohřby". Aktuálně zde najdete informaci o pohřbu v pátek 3. prosince 2021.
Každý pátek po skončení večerní mše svaté je v hejčínském kostele příležitost do 21 hodin k tiché adoraci.
Modlitby matek bývají v úterý od 18.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela, případně v kapli Panny Marie. Další informace vám může podat Saša Šastná, tel. 723 606 605.
Společenství mládeže se schází v neděli od 19.15 do 20.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela. Setkání vede P. Gorazd.
V adventu 2021 bude opět probíhat putování obrazu Svaté rodiny po rodinách ve farnostech Hejčín, Horka nad Moravou a Křelov. Podrobné informace najdete v kostele nebo na internetových stránkách farnosti Hejčín a farnosti Horka nad Moravou.
První adventní rorátní bohoslužba s lampičkami bude v Hejčíně v úterý 30. listopadu 2021 v 6.30 hodin a v Horce nad Moravou ve čtvrtek 2. prosince rovněž v 6.30 hodin. Po mši svaté bude možnost před odchodem do školy a do práce posnídat a vypít teplý čaj.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 2. prosince 2021.
Termíny rodinných mší svatých v hejčínském kostele v neděli v 10 hodin: 5. prosince 2021.
Setkání se sv. Mikulášem pro rodiny s dětmi bude v Horce nad Moravou v neděli 5. prosince 2021 v 16 hodin v kostele. Zveme i rodiny, které do kostela nechodí.
Mše svatá za všechny dárce na opravu hejčínských varhan bude sloužena v pátek 17. prosince 2021 v 17.30 hodin.
Lektorům Božího slova doporučujeme navštívit webové stránky kultura slova, kde mj. naleznete dvě přednášky P. Petra Chalupy na témata Liturgický rok pro život křesana a Liturgický rok v textech Písma.
V sakristii si můžete zapisovat úmysly mše svaté do konce roku 2021.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: David Coufal, Vojtěch Černý, Oldřich Chytilík, Helena Mikušková a Jana Werdichová.

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008