SLEDUJTE AKTUÁLNÍ POŘAD BOHOSLUŽEB - VIZ OHLÁŠKY.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Mimořádná pomoc – oblečení zde.

Nabídka pastorační rady v nelehké době zde.

Farní OHLÁŠKY – Hejčín
Výuka náboženství 2022/2023
Farní knihovna
Živý růženec – druhé pololetí 2022
Bohoslužby v Olomouci

Hejčínský kostel bude letos zapojen do projektu Rozkvetlé památky. Od čtvrtka 29. září 2022 do pátku 14. října 2022 bude pražskými floristkami Jarmilou a Petrou Pejpalovými náš kostel vyzdoben řezanými i hrnkovými květinami. Kostel bude přístupný denně od 15 do 17 hodin. V sobotu a v neděli navíc od 11 do 12 hodin. Komentované prohlídky, vedené autorkami výzdoby, se uskuteční ve čtvrtek 29. září 2022 v 16 hodin a ve čtvrtek 13. října v 15 hodin.
Prosíme farníky, ochotné pomoci s hlídáním kostela, které s tím souvisí, aby se přihlásili na e-mailovou adresu: faolomouc-hejcin@ado.cz nebo napsali SMS na tel. číslo 775 970 462 (P. Gorazd).
Každý pátek po skončení večerní mše svaté je v hejčínském kostele příležitost do 21 hodin k tiché adoraci.
Úmysly mší svatých v Hejčíně do konce roku 2022 je možné zapisovat v sakristii kostela, nejlépe po mši svaté.
Modlitby matek bývají v úterý od 18.30 hodin v kapli Panny Marie. Další informace vám může podat Věra Coufalová, e-mail: coufalova.vera@seznam.cz.
Při nedělní mši svaté v 10 hodin opět je program pro předškolní děti Cherubínek (v místnosti nad sakristií během bohoslužby slova). Uvítáme další spolupracovníky, ať už z řad rodičů, nebo mladých lidí. Kdo byste nám chtěli pomoci, obraťte se prosím na Lenku Nejeschlebovou, e-mail: lenka.nejes@centrum.cz.
V pátek 30. září 2022 bude na závěr mše svaté požehnání růží a nato hned naváže výstav Nejsvětější svátosti a modlitba se svatou Terezkou. Po této modlitbě bude pokračovat obvyklá tichá páteční adorace do 21 hodin. Kdo můžete, přineste si vlastní růži.
Víkend pro muže Chlapi sobě se uskuteční ve Vysokých Žibřidovicích (bývalá fara) od pátku 14. října do neděle 16. října 2022. Pojede s námi P. Gorazd, který zvolil téma víkendu: Přátelství. Přihlášky a případné dotazy: Jiří Hubička, tel. 736 458 520.
Setkání pastorační rady farnosti Hejčín se uskuteční ve středu 19. října 2022. Své případné podněty můžete sdělit komukoliv ze členů rady (pro připomenutí – jsou jimi: P. Gorazd, P. Melichar, Jana Werdichová, Helena Mikušková, David Coufal, Vojtěch Černý, Oldřich Chytilík, Lenka Nejeschlebová, sestra Klára OSU).
Lektorům Božího slova doporučujeme navštívit webové stránky kultura slova, kde mj. naleznete dvě přednášky P. Petra Chalupy na témata Liturgický rok pro život křesťana a Liturgický rok v textech Písma.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: P. Gorazd Cetkovský, David Coufal, Vojtěch Černý, Oldřich Chytilík, P. Melichar Markusek, Helena Mikušková, Lenka Nejeschlebová, sr. Klára OSU a Jana Werdichová.
Členy ekonomické rady hejčínské farnosti jsou: P. Gorazd Cetkovský, Vojtěch Ćerný, František Dvořák, Richard Klimčák, Zdeněk Kubíček, Jan Mléčka.

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008