SLEDUJTE AKTUÁLNÍ POŘAD BOHOSLUŽEB - VIZ OHLÁŠKY.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Nabídka pastorační rady v nelehké době zde.

Farní OHLÁŠKY - Hejčín
Farní knihovna
Živý růženec – druhé pololetí 2021
Výuka náboženství ve školním roce 2021/2022

Bohoslužby v Olomouci

ZMĚNY BOHOSLUŽEB V HEJČÍNSKÉM KOSTELE: V úterý 2. listopadu 2021 bude mimořádně v Hejčíně mše svatá v 17.30 hodin – slaví se Vzpomínka na všechny věrné zemřelé.
Každý pátek po skončení večerní mše svaté je v hejčínském kostele příležitost do 21 hodin k tiché adoraci.
Modlitby matek bývají v úterý od 18.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela, případně v kapli Panny Marie. Další informace vám může podat Saša Šťastná, tel. 723 606 605.
Společenství mládeže se schází v neděli od 19.15 do 20.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela. Setkání vede P. Gorazd.
Říjen je tradičně měsícem modlitby svatého růžence. Připomínáme, že společná modlitba růžence v našich farnostech začíná vždy půl hodiny přede mší svatou.
Farní spoření se uskuteční při bohoslužbách v neděli 17. října 2021. V tuto neděli bude v Horce nad Moravou sbírka při bohoslužbě věnována na opravu krovu.
Mše svatá za všechny dárce na opravu hejčínských varhan bude sloužena ve středu 20. října 2021 v 17.30 hodin. Další potom ve čtvrtek 18. listopadu 2021 v 17.30 hodin.
Letošní víkend pro muže Chlapi sobě se uskuteční v Písařově od pátku 22. října do neděle 24. října 2021, za účasti otce Melichara. Téma víkendu: Dějiny spásy jsou mými vlastními dějinami. V případě zájmu kontaktujte Jiřího Hubičku, tel. 736 458 520, e-mail: hubickovi@volny.cz.
Den modliteb za misie (misijní neděle) bude 24. října 2021. Sbírka při všech bohoslužbách v ten den bude věnována na misie.
Kašpárkova říše (Slovanský dům, vchod od Zimního stadionu) uvede v neděli 24. října 2021 v 15 hodin inscenaci pohádky Broučci. Od tohoto data budou pohádková představení ve stejný čas každou neděli.
V noci ze soboty 30. října na neděli 31. října 2021 nastane změna letního času na zimní. Ve 3.00 hodiny se posouvá čas o hodinu zpět, tedy na 2.00 hodiny. Budeme spát o hodinu déle!
O slavnosti Všech svatých v pondělí 1. listopadu 2021 v 17.30 hodin bude v hejčínském kostele pravidelná mše svatá a na ni v kostele naváže již tradiční modlitba ke všem svatým. Při ní bude možné si vytáhnout jméno světce jako průvodce na následující rok.
Odpustky pro duše v očistci: Od 1. do 8. listopadu je možno po splnění tří obvyklých podmínek – svatá zpověď, svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce – denně získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za ze mřelé. V ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné. K získání plnomocných odpustků je zároveň nutné hluboké obrácení a nemít zalíbení v žádném hříchu, jinak jsou odpustky pouze částečné.
Na žádost České biskupské konference bylo Apoštolskou penitenciárií prodlouženo dovolení, na jehož základě věřící v České republice mohou obdržet plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé. Pokud tedy věřící z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 1. do 8. listopadu, mohou odpustky pro zemřelé získat již od 25. října do 1. listopadu. Toto dovolení se uděluje do roku 2026.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu 2021.
Termíny rodinných mší svatých v hejčínském kostele v neděli v 10 hodin: 7. listopadu a 5. prosince 2021.
V sakristii si můžete zapisovat úmysly mše svaté na 2. pololetí roku 2021.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: David Coufal, Vojtěch Černý, Oldřich Chytilík, Helena Mikušková a Jana Werdichová.

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008